Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >Černobyl - spící peklo

Černobyl - spící peklo

14.Říjen2021
Černobyl - spící peklo

Národní dům

Divadla, Vzdělávací - kurzy, přednášky, besedy
Začátek představení:
18:00
Vstupné:
120,- Kč

 

Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme.

Dozvíte se jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu a jak to vypadá v zakázané zóně dnes, a dále uslyšíte příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo si naopak na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy.

Vydáme se do města duchů Pripjať, ale i do jeho okolí poznat, jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie.

 


Tomáš Kubeš (1972) fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také Asii stopem například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy, nebo při dalších výpravách do IndieaNepálu. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 120 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Jeho snímky a články můžete najít v Česku v mnoha časopisech, například Koktejl, Lidé a Země, včetně zahraničních médií. Mezi nejznámější cesty patří "Srdce Afriky" –hledání pygmejů ve Střední Africe, splutí řeky Kongo, putování s Karavanou velbloudů za solí do Danakhilské pouště v Etiopii, nebo výpravado Jižního Súdánu během probíhající občanské války, nahlédnutído bývalého Somálska (Somalilandu), návštěva tajemného souostroví Bijágos, ataké další cestyna pomezí Súdánu a Etiopie, kde se ocitl také vzajetí,odkud musel prchnout.Stranou zájmu nezůstala ani pustá Sibiř -Jakutsko, Burjatsko, anezkrocená Tuva. V současnosti kromě oblíbené Afriky, objevuje také poslední původní světy na ostrově Nová Guinea.Vše kolem nás se doslova před očimamění a mnohé tradiční obyvatele země pohlcuje moderní svět, proto dokumentuje to, co již dlouho existovat vpůvodní podobě nebude.