Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >Concentus Moraviae

Concentus Moraviae

4.Říjen2020
Concentus Moraviae

Bazilika sv. Prokopa

Koncerty
Začátek představení:
19:00
Vstupné:
Cena senioři: 150,- kč Cena normal: 250,- kč

XXV. ročník festivalu CONCENTUS MORAVIAE s podtitulem „Domov můj“ se uskuteční v termínu 11. 9. – 29. 10. 2020. Dramaturgie je dílem inspirativní umělkyně Barbary Marie Willi.

V Třebíči se 4. října v 19.00 v bazilice Sv. Prokopa představí Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena s programem Studentská liturgie - Sedm dní na Karlově univerzitě.

STUDENTSKÁ LITURGIE
Sedm dní na Karlově univerzitě

Slavná Schola Gregoriana Pragensis vás vezme na hudební cestu po Karlově univerzitě let 1370 až 1450. Jak asi zněly univerzitní dny pozdního středověku? Uslyšíte pestrou nabídku oficiální liturgické hudby, duchovní díla mladých kleriků a studentů hudební teorie, i zábavnou hudbu, která byla s liturgií propojena. Jedním z historických dokumentů, které inspirovaly tento program, je zakládací listina a kolejní řád tzv. Rečkovy koleje Karlovy univerzity, která byla založena v roce 1438. Neváhejte objevit liturgii pro studenty, stojí za to!


Vstupenky na koncert souboru Schola Gregoriana Pragensis s programem Studentská liturgie - Sedm dní na Karlově univerzitě zakoupíte se slevou v předprodeji u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 58/47, Třebíč od 1. července do 10. září 2020. Po tomto datu budou vstupenky nabízeny za cenu plnou.