Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >Jakub Pustina

Jakub Pustina

12.Prosinec2019
Jakub Pustina

bazilika sv. Prokopa

Koncerty
Začátek představení:
17:00
Vstupné:
dobrovolné

Adventní koncert tenoristy s nezaměnitelným a strhujícím hlasem. Operní pěvec Jakub Pustina je bezesporu jedním z fenoménů operního umění. Vystudoval obor chemie, avšak v 21 letech se rozhodl stát operním pěvcem.
Jeho mohutný, nezaměnitelný a strhující hlas ho předurčuje k vytváření rolí velkých dramatických hrdinů. Na operní jeviště ho poprvé angažoval světoznámý tenorista Peter Dvorský, který ho označil za svého nástupce, a od té doby ztvárnil Jakub Pustina ve více než dvaceti zemích světa řadu hlavních postav.
Po deseti letech, kdy se věnoval barytonovému oboru, se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického tenora a extrémně náročným partům Richarda Wagnera.
Jeho hlas patří k výjimečným, a to jak svojí sytostí, barvou a odolností, tak i neuvěřitelným rozsahem, díky kterému může Jakub Pustina zpívat, jak role tenorové, tak barytonové. Viceprezidentka Mezinárodní společnosti Richarda Wagnera prohlásila o hlase Jakuba Pustiny „Takového hlasu na světě v současnosti není!“.
Přijďte si poslechnout jeho jedinečný hlas, který Vás zajisté uhrane a ohromí.