Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >Slavic Trio

Slavic Trio

19.Říjen2021
Slavic Trio

Foyer divadla Pasáž

Koncerty
Začátek představení:
18:00
Vstupné:
140,- Kč/ 180,- Kč

Barbora Trnčíková - hoboj
Anna Sysová - klarinet
Petr Sedlák - fagot

Dechové Trio Slavic tvořené nejúspěšnějšími hudebníky současné mladé generace vystoupí v Třebíči s programem od německých klasicistních velikánů, přes francouzský impresionismus a neorenesanci až po českou hudbu 20. století.

Trio spolu poprvé hrálo již v r. 2016 na Akademie komorní hudby pod vedením členů Berlínských filharmoniků Tomáše Jamníka a Václava Vonáška. Protože se jeho protagonisté komorní hudbě chtěli společně věnovat intenzivněji, rozhodli se působit nadále pod názvem Slavic trio, s nímž v roce 2018 získali 1. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů v italském Chieri.

Barbora Trnčíková se věnovala od dětství hře na zobcovou flétnu a klavír, na gymnáziu začala hrát na hoboj a v současné době je posluchačkou HAMU. Absolvovala studijní stáž na prestižní Conservatoire National Superieur de Musique ve francouzském Lyonu a mezi její soutěžní úspěchy patří zejména 1. cena v mezinárodní soutěži v italském Chieri, 1. cena a titul absolutního vítěze v oboru hra na dřevěné dechové nástroje na mezinárodní soutěži Pro Bohemia Ostrava a 1. cena a absolutní vítězství na Soutěžní přehlídce konzervatoří v Teplicích. Byla vybrána jako jediná česká reprezentantka k účasti v mezinárodní soutěži AEOLUS v Düsseldorfu kde se probojovala mezi 8 nejlepších hobojistů.

Anna Sysová se začala hře na klarinet věnovat ve dvanácti letech a nyní je  posluchačkou JAMU a studuje na Guildhall School of Music v Londýně. Je laureátkou několika  soutěží v ČR i v zahraničí. Je stipendistkou Akademie komorní hudby, německé nadace Villa Musica a členkou dvou komorních souborů založených v Praze - Kalabis Quintet a Slavic trio. Byla orchestrální akademičkou Filharmonie Brno a během posledních dvou let byla vybrána do významných evropských mládežnických orchestrů - G. Mahler Jugendorchester a The European Union Youth Orchestra.

Petr Sedlák se od 6 let věnoval nejprve hře na zobcovou flétnu, později i na fagot. Vystudoval Konzervatoř Brno a pokračoval na HAMU. V současné době je studentem prestižní Royal College of Music v Londýně, laureátem Mezinárodní soutěže dechových nástrojů a soutěže Pro Bohemia Ostrava. Byl členem orchestrální akademie Filharmonie Brno, je stipendistou Akademie komorní hudby, absolvoval turné s Orchestrem mladých Evropské Unie EUYO a pod vedením Vasilije Petrenka vystoupil mimo jiné na festivalu BBC Proms v Londýně. Kromě hry na fagot se věnuje rovněž dirigování.

Koncert proběhne dle aktuálně platných hygienických nařízení.