Home >Co vidět >Muzea a expozice >Interaktivní expozice Cesty časem, Za řemesly minulosti

Interaktivní expozice Cesty časem, Za řemesly minulosti

Kam se poděla stará řemesla? Do muzea! V přízemí jednoho z křídel zámku v Třebíči se nachází stálá expozice s názvem Za řemesly minulosti. Navazuje na interaktivní expozici Cesty časem a připomíná téměř zapomenutá řemesla jako je perníkářství, modrotisk, sedlářství, perleťářství a modiství. V každé místnosti se představí jedno nebo dvě řemesla včetně výrobků.

Návštěva památek v Třebíči však není nuda ani pro nejmenší členy rodiny.  V předzámčí je umístěna interaktivní expozice Cesty časem, která je určena přesně k tomu, co je jinde v zakázáno. 

Expozice je interaktivní, to znamená, že si můžete ledacos zkusit. Nejdříve nahlédnete pod pokličku mistrům středověkého stavitelství a vyzkoušíte si jejich práci. Umíte ovládat středověký jeřáb? Přemístíte se do středověké Třebíče, kde zjistíte, jak se zakládalo město, kdo seděl na radnici a co obnášela městská práva. Město Třebíč pak poskládáte jak puzzle podle proměn v průběhu staletí. Stane se z vás tovaryš a zaučíte se v tradičních řemeslech.

Kromě klasických prohlídek jsou v nabídce lektorské programy pro školní skupiny a mateřské školy. V expozici se konají také tradiční akce, jako například karnevaly nebo dětský den.

Celý text

Kontakt

TIC Bazilika

Zámek 1, 674 01 Třebíč
tel.: +420 568 610 022
e-mail: infobazilika@mkstrebic.cz
web: www.visittrebic.eu

Otevírací doba

červenec - srpen

pondělí - pátek        9:00-17:00
sobota - neděle     9:00-18:00

září - červen

pondělí - pátek        9:00-17:00
sobota - neděle     9:00-17:00

Vstupné

plná cena    30 Kč

Poznámka

Při návštěvě interaktivní expozice Cesty časem je vstup do expozice Za řemesly minulosti zdarma.

Návštěvnící by měli i nadále během prohlídky dodržovat odstupy 2m. Dále prosíme, aby měli během prohlídky nasazeny roušky a použijí před vstupem do památky dezinfekci.

Napište nám

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit