Home >Co vidět >Muzea a expozice >Interaktivní expozice Cesty časem, Za řemesly minulosti

Interaktivní expozice Cesty časem, Za řemesly minulosti

Kam se poděla stará řemesla? Do muzea! V přízemí jednoho z křídel zámku v Třebíči se nachází stálá expozice s názvem Za řemesly minulosti. Navazuje na interaktivní expozici Cesty časem a připomíná téměř zapomenutá řemesla jako je perníkářství, modrotisk, sedlářství, perleťářství a modiství. V každé místnosti se představí jedno nebo dvě řemesla včetně výrobků.

Návštěva památek v Třebíči však není nuda ani pro nejmenší členy rodiny.  V předzámčí je umístěna interaktivní expozice Cesty časem, která je určena přesně k tomu, co je jinde v zakázáno. 

Expozice je interaktivní, to znamená, že si můžete ledacos zkusit. Nejdříve nahlédnete pod pokličku mistrům středověkého stavitelství a vyzkoušíte si jejich práci. Umíte ovládat středověký jeřáb? Přemístíte se do středověké Třebíče, kde zjistíte, jak se zakládalo město, kdo seděl na radnici a co obnášela městská práva. Město Třebíč pak poskládáte jak puzzle podle proměn v průběhu staletí. Stane se z vás tovaryš a zaučíte se v tradičních řemeslech.

Kromě klasických prohlídek jsou v nabídce lektorské programy pro školní skupiny a mateřské školy. V expozici se konají také tradiční akce, jako například karnevaly nebo dětský den.

Celý text

Kontakt

TIC Bazilika

Zámek 1, 674 01 Třebíč
tel.: +420 568 610 022
e-mail: infobazilika@mkstrebic.cz
web: www.visittrebic.eu

Otevírací doba

červenec - srpen

pondělí - pátek        9:00-17:00
sobota - neděle     9:00-18:00

září - červen

pondělí - pátek        9:00-17:00
sobota - neděle     9:00-17:00

Vstupné

plná cena    30 Kč

Poznámka

Při návštěvě interaktivní expozice Cesty časem je vstup do expozice Za řemesly minulosti zdarma.

Maximální počet osob na jednu prohlídku je 9. Návštěvnící by měli i nadále během prohlídky dodržovat odstupy 2m. Dále prosíme, aby měli během prohlídky nasazeny roušky a použijí před vstupem do památky dezinfekci.

Napište nám

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit