Home >Tipy na výlety >Pro prarodiče s vnoučaty

Pro prarodiče a vnoučata

Které dítě by nemělo rádo chvíle strávené s babičkou a dědou? Obvykle je máme spojené především se společenskými hrami a nedělními obědy s těmi nejlepšími zákusky. Pokud prarodičům slouží zdraví, je škoda zůstávat doma! Vydejte se za společnými zážitky, vezměte svá vnoučata za zábavou i za poznáním.

Inspirujte se třebíčskými tipy na výlety, které jsou nenáročné a vhodné pro prarodiče a jejich vnoučata. Ukažte dětem společně s naší expozicí Cesty časem, jak se žilo v minulých stoletích, vystoupejte  s nimi až na nejvyšší vrchol Třebíče rozhlednu Pekelňák nebo pokořte městskou věž, odměnou vám bude úchvatný výhled. Zajděte se podívat na model města a nechte děti, aby se na chvíli staly obry. Pohlednice rodičům pak s vnoučaty můžete napsat při vychutnávání si legendární třebíčské limonády ZON v některé z mísních cukráren. 

 

Hravá Třebíč pro pro prarodiče s vnoučaty

Hravá Třebíč pro pro prarodiče s vnoučaty

Model města Třebíče, městská věž, dětský zábavní park Střítež

Kolik schodů napočítáte s dětmi, než vyjdete na městskou věž? Podívejte se, jak krásná je Třebíč z ptačí perspektivy a porovnejte ji s modelem, jak vypadala kdysi. Vemte vnoučata na jednodenní výlet do Třebíče. 

Navíc se pak mohou vyřádit v dětském zábavním parku ve střítežském dvoře, kam dojdete krásnou procházkou.

Svačiny pro děti řešit nemusíte. V Třebíči si pochutnají malí i velcí v restauracích i kavárnách přátelských rodině.

S babičkou a dědou za poznáním Třebíče

S babičkou a dědou za poznáním Třebíče

Interaktivní expozice Cesty časem, Za řemesly minulosti, rozhledna na Pekelném kopci

Kdo jiný by uměl záživně vyprávět o zapomenutých řemeslech než prarodiče? Navíc si můžete s babičkou nasázet třeba chleba do pece a s dědou sestavit loukoťové kolo v interaktivní expozici Cesty časem! To vše a ještě víc najdete v zámeckém areálu. 

Jednodenní výlet pak můžete oživit krásnou a nenáročnou vycházkou na rozhlednu na Pekelném kopci na okraji Třebíče, kde děti mohou vybít svou energii. To pak bude chutnat zmrzlina!