Home >Tipy na výlety >Pro Třebíčáky a jejich hosty

Pro Třebíčáky a jejich hosty

Rádi byste ukázali přátelům a příbuzným, co je v Třebíči nového? Památky UNESCO se nikdy neomrzí, letos vás tam čekají kostýmované prohlídky. Novým turistickým lákadlem je větrný mlýn. Jako jediný v Česku nemlel obilí, ale tříslo. Společný oběd pak vyběhejte na novém přírodním okruhu kolem rybníku Zámiš. Rodiny s dětmi zase uvítají návštěvu Alternátoru nebo procházku Týnským udolím s Geoparkem.

A když jim dáte tip na ubytování, můžete si zajít večer posedět do stylových třebíčských hospůdek

Vydejte se za hranice Třebíče a objevte jedinečné poklady moravské Vysočiny!

Vydejte se za hranice Třebíče a objevte jedinečné poklady moravské Vysočiny!

Muzea, expozice, zámky a přírodní krásy v okolí Třebíče

Už jsme si prohlédli všechny památky v našem městě, vychutnali si jeho atmosféru a ochutnali některé z místních specialit? Naplánujte si výlet napříč Třebíčskem a navštivte některé z dvanácti míst, každé má své mimořádné kouzlo a zároveň vás osloví příběhy, které neodmyslitelně patří k této oblasti. Vydejte se s námi objevovat dvanáct míst na Třebíčsku, která stojí za to navštívit! Objevíte mezi nimi muzea, expozice, zámky a přírodní krásy. Zkrátka poklady, které musíte vidět!

Procházkou po třebíčských novinkách

Procházkou po třebíčských novinkách

Větrný mlýn Třebíč, Geostezka Týnským údolím, sportovní okruh Zámiš-Bažantnice

Očekáváte hosty a došly vám nápady, jak návštěvu zabavit? Třebíč a okolí nabízí spoustu zaručené zábavy. Ale co když už vše viděli několikrát? Podívejte se na naše tipy, které váš problém rychle vyřeší.

Návštěva nově zrekonstruovaného mlýnu potěší nejen staromilce, ale i technické hračičky, které mohou obdivovat mechanismus spouštějící větrné kolo. Procházkou od větrníku zamiřte do Boroviny a v interaktivních expozicích navažte na její historii. To by mohli uvítat i rodiny s malými dětmi, pro které je zde připravený zábavný program.

Pokud jsou vaši přátelé sportovci, otestujte s nimi nový okruh u rybníku Zámiš nebo se projděte Geostezkou Týnským údolím.