cz en fr es

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Třebíčská "NEJ"

Fotogalerie

Oblíbený nanuk Míša Tradiční třebíčská ZONka

Třebíčská "NEJ"

  • Třebíčské věžní hodiny patří mezi největší v Evropě – průměr ciferníku je 5,5 m.
  • Třebíč se pyšní jedním z největších náměstí v České republice – Karlovo náměstí má rozlohu 22 000 m2.
  • Židovská čtvrť v Třebíči, zapsaná v roce 2003 do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, se mezi více než 700 zapsanými objekty pyšní dvěma primáty. Jedná se totiž o jediný doklad židovské kultury mimo území Izraele zapsaný v prestižním seznamu UNESCO. A dalším unikátem je, že území, ještě v polovině 80. let 20. století určené k plošné asanaci, se ocitlo mezi nejvýznamnějšími světovými památkami. Tato zásadní změna v hodnocení hodnoty území se odehrála v bezprecedentně krátkém období, necelých dvou desetiletí.
  • Třebíč svou polohou ve střední Evropě s nejvyšší hustotou památek UNESCO na světě je jedinou lokalitou UNESCO, odkud je v okolí 2 hodin jízdy autem přístupno dalších 11 lokalit UNESCO v ČR a horním Rakousku. To vytváří ideální podmínky pro chápání Třebíče jako centra turistiky zaměřené na památky UNESCO.
  • Kraj Vysočina má jako jediný z krajů v ČR na svém území 3 památky UNESCO - Telč, Třebíč a Žďár - památky jsou oproti jiným územím mimořádně blízko položené.
  • Okres Třebíč má nejvyšší průměrný věk v rámci ČR což souvisí s jedním z ekologicky nejčistších regionů v republice (zejména území severně a západně od Třebíče).
  • Třebíč je jediným místem v Česku, kde se vyrábí oblíbený a tradiční nanuk Míša a neméně oblíbené nápoje ZON.
 

<< zpět

 

Městské kulturní středisko Třebíč
Třebíč
Strukrurální fondyKraj Vysočina

Tento projekt je spolufinancován
Evropskou unií a Krajem Vysočina.

2011 Webhosting, webdesign - mcrai.eu