Home >Aktuality >Aktuality >Cestovní ruch na (kulatém) stole: Plán akcí a spolupráce

Cestovní ruch na (kulatém) stole: Plán akcí a spolupráce

V pondělí 8. dubna se v zasedací místnosti Městského úřadu Třebíč uskutečnilo další setkání podnikatelů v cestovním ruchu za účasti starosty Pavla Pacala a týmu, který řeší tuto oblast.

Eva Fruhwirtová představila Kalendář akcí na rok 2024, který je k dispozici nejen v online podobě, ale nově také v tištěné podobě formou plakátků, které mohou provozovatelé kaváren využít ve svých provozech pro své hosty jako formu pozvánky na další akce v Třebíči. Tento podnět vzešel na podzimním setkání. I když návštěvnost památek v roce 2023 mírně poklesla, což odpovídá celostátnímu trendu, město Třebíč a Městské kulturní středisko aktivně pracují marketingové kampani a také programech, které lákají turisty. Probíhají přípravy na další spolupráci s organizátory kulturních akcí a dalšími partnery. Novinkou pro letošní rok je připravovaná expozice o historii ZON Třebíč a znovuotevření ekotechnického centra Alternátor v Borovině. Turisté si nově mohou projít stezku nazvanou Třebíčská VVV, která propojuje tři vyhlídková místa – vodojem Kostelíček, větrný mlýn a městkou věž.

 

  

Marketingová kampaň Ochutnejte Třebíč

Kampaň Ochutnejte Třebíč, která běží od roku 2022, pokračuje i letos. Provozovatelé byli vyzváni k aktualizaci informací na webových stránkách visittrebic.eu, který je vstupní branou pro turisty. Zazněla zde informace o přípravě nové marketingové kampaně pro nadcházející roky.

 

Aktivity Destinace Třebíčsko

 

Václav Prchal, manažer destinace Třebíčsko, představil nové a pokračující projekty Destinace Třebíčsko. Patří mezi ně například Sladké putování po kavárnách, Dvanáct pokladů Třebíčska a další tematické trasy.

 

Diskuze s pozvánkami a náměty

V diskuzi podnikatelé navrhli například pravidelné pořádání farmářských trhů. Paní Miroslava Grossová pozvala na slavnostní otevření nově zrekonstruovaného rabinátu, které proběhne 26. dubna 2024. Martin Bárta za spolek Žijeme v Židech pozval na navazující víkend otevřených dvorků a domů v židovské čtvrti. Diskutovalo se také o možnosti pořádání řeckého týdne a street food festivalu na náměstí.

 

Kulaté stoly budou pokračovat

Na závěr setkání starosta Pavel Pacal poděkoval všem přítomným za účast a aktivní zapojení do diskuze. Další kulatý stůl se bude konat na podzim tohoto roku.  Setkání bylo dalším krokem k posílení spolupráce mezi městem a místními podnikateli, což přispěje k rozvoji Třebíče jako atraktivní destinace pro turisty i místní obyvatele.

Celý text