Home >Aktuality >Aktuality >Na kole dětem

Na kole dětem

Etapová cyklojízda pro dobrou věc napříč Českou republikou začala prvního a skončila jedenáctého června. Jízda Na kole dětem má již dlouhou tradici. 

K tetošnímu už třináctému ročníku cyklotour, jejímž hlavním cílem je získání peněz na pomoc onkologicky nemocným dětem, se připojili Pavel Pafko, Jan Pirk, Jiří Ježek a také starosta města Třebíče Pavel Pacal. 

Projekt Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem se svojí činností především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů po onkologické léčbě, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

Start cyklojízdy byl v Praze, trasa vedla přes Beroun, Stříbro, Horažďovice, Veselí nad Lužnicí, Havlíčkův Brod, Třebíč, Vyškov, Bruntál, Uhersky Brod a končíila ve Vrbicích. Při zastávce v Třebíči měli účastníci ujeto už 664 kilometrů. Cyklisté přijeli do Třebíče, do kempu v Poušově, v pondělí 6. června v odpoledních hodinách. Po nezbytném odpočinku se v úterý 7. června v 8 hodin ráno vydali na další etapu. Třebíč projektu na dobrou věc přispěla částkou 150 tisíc korun. Celkem účastníci ujeli 1.226 kilometrů.

Celý text