Home >Aktuality >Aktuality >Oslavy 20 let UNESCO v Třebíči

Oslavy 20 let UNESCO v Třebíči

Třebíč je 20 let v elitní společnosti UNESCO. Ochutnejte ji v létě všemi smysly!

Třebíč si letos připomíná 20 let od zápisu svých památek na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jedná se o románskou baziliku svatého Prokopa, židovské město a židovský hřbitov. Symbolickou ústřední myšlenkou nominace těchto unikátních památek bylo po staletí trvající pokojné soužití křesťanské a židovské komunity v jednom územním prostoru.

Oslavy se uskuteční 14.-20. srpna. Každý den vás od rána do večera čeká úžasný program – šermířská vystoupení, koncerty, divadla v židovské čtvrti, žonglérské dílny, ochutnávky dobových jídel a ukázky řemesel. V zámeckých příkopech u baziliky vyroste historické městečko s ukázkami tehdejšího života. Židovská čtvrť ožije divadlem i tancem. Vyvrcholením bude středověká Slavnost tří kápí.  Součástí programu bude i odborná konference, přednášky a výstava fotografií.

Víte, že třebíčské židovské město je jedinou kompletně dochovanou židovskou čtvrtí v Evropě a jedinou židovskou památkou UNESCO mimo území Izraele?

 

 

PODZÁMECKÁ NIVA 14. 8., 18.-20. 8. 2023 

Pondělí 14. 8. 2023 od 20.00 - Podzámecká niva Třebíč
ZAHAJOVACÍ KONCERT OSLAV 20 LET UNESCO
THE CELLO BOYS & FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ ZLÍN

Kapela The CELLO Boys již uchvátila spoustu posluchačů jak u nás, tak v zahraničí. Když se však spojí s Filharmonií Bohuslava Martinů, zvuk vás naprosto pohltí. Tradiční nástroje, netradiční koncert. The CELLO Boys a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín vám předvedou ty nejznámější skladby AC/DC, Nirvana, Iron Maiden, ale také nové DubStep/DnB autorské pecky. Pop-rocková koncertní show The CELLO Boys a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín rozzáří nejen vaše oči, ale také uši. Uslyšíte nejznámější hity a zcela nové virtuozní autorské skladby. Užijte si spoustu zvuku a emocí na jednom místě.

Vstupné od 24. 4. do 31. 5.: 350 Kč; 

Vstupné od 1. 6. do 14. 8.: 450 Kč; 

Vstupné na místě: 550 Kč

Děti do 12ti let v doprovodu rodičů zdarma.

Celý text