Home >Aktuality >Aktuality >Otevření Karlova náměstí se pozitivně propisuje do tržeb

Otevření Karlova náměstí se pozitivně propisuje do tržeb

V úterý 20. září se na městském úřadě v Třebíči uskutečnil v pořadí čtvrtý kulatý stůl s podnikateli v cestovním ruchu. 

Setkání se účastní zástupci města Třebíč, ubytovacích a stravovacích zařízení a také turistických atraktivit. Tématem podzimního setkání bylo vyhodnocení letní turistické sezóny a také představení kulturních akcí, které nás nyní čekají včetně přípravy na adventní a vánoční čas. Město pro podnikatele připravilo propagační materiály a mapy, které mají zdarma a používají je ve svých provozech.

Jedním z témat bylo také zapojení se do turistického hodnocení restaurací a hotelů či penzionů přes aplikaci TripAdvisor a nově přes platformu Google. Toto hodnocení, které vychází od návštěvníků, se bude nově propisovat u jednotlivých provozoven na turistickém portálu www.visittrebic.eu.

Podnikatelé kvitovali městské slavnosti, které se konaly v polovině září, a také otevření Karlova náměstí včetně úpravy dopravního režimu. Podle majitelů kaváren a restaurací se lidé znovu naučili chodit do jejich provozoven a příznivě se to projevuje na tržbách. Víkendové akce na Karlově náměstí, které město a Městské kulturní středisko připravuje do konce roku navíc slibují ještě větší návštěvnost. „Tyto zpětné vazby nás přirozeně těší. Naším společným cílem je pracovat na tom, abychom měli město živé a lidé si mohli vybrat z bohaté turistické a kulturní nabídky. Daří se nám prodlužovat turistickou sezónu, a to včetně adventního a vánočního času. Připravujeme vánoční výzdobu, která vytáhne lidi od televize ven a očekáváme, že k nám budou jezdit návštěvníci z celé Vysočiny i části jižní Moravy,“ informoval starosta Třebíče Pavel Pacal. V té souvislosti ve spolupráci s podnikateli město připravuje koordinovaně komunikační kampaň.

Kulatý stůl se koná minimálně dvakrát ročně. Další je naplánovaný na přelom listopadu a prosince 2022. Hlavními tématy bude marketingová kampaň na rok 2023, výročí dvaceti let zápisu třebíčských památek na seznam UNESCO a shrnutí propagační kampaně Ochutnejte Třebíč v letošním roce.

 

Celý text