Home >Aktuality >Aktuality >Radnice připravuje třídenní oslavy k otevření Karlova náměstí

Radnice připravuje třídenní oslavy k otevření Karlova náměstí

O víkendu 16.-18. září 2022 otevře Třebíč nově revitalizované Karlovo náměstí. Třídenní oslavy nabídnou bohatý program. 

Koncerty, vystoupení pro děti, průvod staletími, přehlídku veteránů, otevřené městské památky i gastrospeciality. „Pozvání na tuto výjimečnou událost platí nejen pro Třebíčáky, ale i pro turisty,“ říká starosta města Pavel Pacal.

Karlovo náměstí v Třebíči patří k jedněm z největších v České republice. Po náročných stavebních pracích, které trvaly dva roky, se plně otevře místním i turistům ve zcela novém kabátě.

Lidé se mohou těšit na zklidnění dopravy, větší prostor pro pěší, nové předzahrádky, funkční a hezký mobiliář, více stromů a zeleně a další. Kromě téměř dvojnásobného počtu stromů budou v letních měsících příjemně ochlazovat vzduch také dva nové vodní prvky. Nová kašna v podobě obřího šperku bude stát v západní části centra proti Národnímu domu. Druhá, kamenná kašna bude ve východní části náměstí, mezi zastávkami autobusů MAD.

Turisté se na nové náměstí mohou podívat z městské věže, která je celoročně přístupná. Revitalizace náměstí odhalila několik zajímavých archeologických nálezů. Ty budou vystaveny v připravované expozici v předzámčí.

Celý text