Home >Aktuality >Aktuality >Svatý Martin v Třebíči

Svatý Martin v Třebíči

Oslavte svátek sv. Martina v Třebíči, městě památek UNESCO. Čekají na vás nejen gastronomické zážitky, ale i bohatý kulturní program a otevřené památky!

Svatomartinské slavnosti zahájíme symbolicky v 11 hodin a 11 minut na zrekonstruovaném Karlově náměstí otevřením mladých vín.

Následovat bude bohatý hudební a kulturní program pro malé i velké, po celý den můžete vybírat z široké nabídky vín a svatomartinských specialit. V 17 hodin pozdraví návštěvníky oslav svatý Martin na bílém koni. Od 19 hodin a 30 minut se pak můžete těšit na svatomartinský koncert v kostele sv. Martina.

Navštívit můžete rovněž památky UNESCO – zámecký areálbazilikou sv. Prokopa a židovskou čtvrť včetně židovského hřbitova. Nenechte si ujít prohlídku Zadní synagogy s přilehlým domem Seligmana Bauera, kde vám průvodci povypráví o životě v židovské čtvrti nebo o židovských svátcích. Vedle Zadní synagogy se nachází expozice věnovaná třebíčskému rodákovi Antonínu Kalinovi, který v koncentračním táboře Buchenwald pomohl zachránit více jak 900 židovských chlapců.

V zámeckém areálu sídlí také Muzeum Vysočiny Třebíč, které nabízí čtyři prohlídkové okruhy. S dětmi si můžete zpříjemnit čas v interaktivní expozici Cesty časem nebo v rodinném zábavním parku Labyrint v budově bývalé sýpky.

Svatomartinské menu pro vás připravují v těchto restauracích, bistrech a barech:

Pizzerie Café bar La Fabrika 

Třebíčanka

Jak jinak pub

Adam's bar & bistro

Hotel Kocour

Whiskyhrádek Třebíč

Toscana

Centrum Lihovar

Pizzeria Harlekýn

Kozlovna Alfa

Restaurace u Kopečků

U Kmotra

Celý text