Home >Aktuality >Aktuality >Třebíčské památky otevřou své brány první dubnový víkend

Třebíčské památky otevřou své brány první dubnový víkend

Hlavní turistická sezona je za dveřmi. Městské kulturní středisko, Muzeum Vysočiny a další partneři nachystali na první dubnový víkend bohatý program. 

Návštěvníci Třebíče se mohou těšit na dětské prohlídky v Muzeu Vysočiny, středověké tance za bazilikou sv. Prokopa nebo běžně nepřístupná místa v židovské čtvrti.

Víkend v zámeckém areálu oživí prohlídky baziliky sv. Prokopa zakončené středověkými tanci v podání taneční skupiny Siderea v zahradě za bazilikou. Připravena je i výuka středověkého tance. V sobotu předvedou tanečice lidové tance, v neděli slavnostnější dvorské tance. Trasou Valdštejnové na Třebíči v Muzeu Vysočiny provede zájemce v sobotu 1. dubna v 10 a 19 hodin skupina dětí. Obřadní síň na židovském hřbitově není běžně přístupná. Jinak tomu bude první dubnový víkend. Zaměstnanci TIC Zadní synagogy připravili komentované prohlídky oba dva dny ve 13, 14 a 15 hodin. V židovské čtvrti mohou zájemci nahlédnout do běžně nepřístupné Přední synagogy, soudomí na Tichém náměstí, do galerií Vlasta a Kjullenen, na výstavu v Zadní synagoze nebo do Dílny plné řemesel u Židovské brány. Městská věž, větrný mlýn a vodojem na Strážné hoře otevřou své brány 1. května.

Celý text