Home >Aktuality >Aktuality >Výstava studentů ZUŠ Třebíč zahájí sérii zajímavých expozic v Galerii Fšem

Výstava studentů ZUŠ Třebíč zahájí sérii zajímavých expozic v Galerii Fšem

Nová Galerie Fšem v kavárně Vzpomínka na Karlově náměstí uvádí 25. dubna 2022 výstavu Věž v barvách studentů Základní umělecké školy Třebíč. 

V průchodu kavárny Vzpomínka uvidí návštěvníci třináct obrazů městské věže v nevšedních barvách. Výstava bude k vidění do 13. května 2022. Třebíčský spolek Fšem tímto zahájí sérii expozic lokálních amatérských výtvarníků a zajímavých umělců ze sociálních sítí. 

Výstava studentů ZUŠ Třebíč otevře Galerii Fšem v prostorách kavárny Vzpomínka. V nově otevřené kavárně se budou pravidelně střídat výstavy lokálních výtvarníků s umělci, kteří jsou známí především ze sociálních sítí. Kurátorství a organizaci výstav bude mít na starosti spolek Fšem. “V nově otevřené kavárně Vzpomínka jsme chtěli potenciál již fungujícího výstavního prostoru zachovat. Jsme tak velice vděční za tuto spolupráci se spolkem Fšem, který bude mít prostor na starosti,” říká Hana Kundelová, která vlastní i kavárnu Obývák.

Vystavované obrazy jsou dílem studentů ve věku 8–11 let, jejichž kurzy na ZUŠ vede učitelka Jitka Janíková. Pod jejím vedením vytvořili třináct obrazů třebíčské městské věže v nevšedních barvách, a vznikla tak výstavní série Věž v barvách. "Malby vznikly, když jsme s dětmi probírali spektrum barev. Na jednoduchém cvičení si děti uvědomily, že je nekonečné. Musím říct, že s nimi byla úžasná spolupráce a vzhledem ke svému věku jsou velice šikovné,” komentuje Jitka Janíková.

Výstava Věž v barvách je k vidění od 25. dubna do 13. května 2022 v prostorách nově vzniklé kavárny Vzpomínka. Galerie Fšem v následujících měsících představí také další umělce a umělkyně – jmenovitě Terezu Krejčí, Doru Kučerovou či Annu Mastníkovou. 

Celý text