Home >Aktuality >Aktuality >Podnikatelé a město zhodnotili turistickou sezónu

Podnikatelé a město zhodnotili turistickou sezónu

Ve středu 15. listopadu 2023 se uskutečnilo na městském úřadě další setkání u kolatého stolu. 

Setkali jsme se s podnikateli a provozovateli atraktivit v cestovním ruchu, stravovacích a ubytovacích zařízení. Tyto kulaté stoly pořádá radnice každého půl roku s cílem představit kulturní akce, komunikační kampaň a novinky v oblasti podpory cestovního ruchu v Třebíči. A také má zájem si vyslechnout podněty a nápady přímo z terénu.

Lidé více přemýšlejí, za co utratí peníze

Provozovatelé restaurací, kaváren a barů se shodli na nižší návštěvnosti provozoven během léta oproti roku loňskému, což hlásí i další regiony. Sdělili i svůj postřeh, že lidé daleko méně utrácejí a častěji vybírají, co si pořídí. Naopak vyšší návštěvnost si pochvaluje provozovatel zábavního parku Labyrint. Do Třebíče přijelo letos na památky přes 101 000 turistů, a to ještě neskončil rok (dle dat TIC Třebíč). Právě díky připravenému adventnímu programu lze očekávat další stovky zájemců. V loňském roce přijelo do Třebíče na památky na 124 000 turistů.

 

Rok 2023 plný kulturních akcí

Na kulatém stole zaznělo, že letošní rok byl opravdu plný kulturních, sportovních a historických akcí, které přitáhly turisty, lidi z okolí, ale i Třebíčáky. Mírný povzdech zazněl nad počasím, kdy velká vlna veder ovlivnila akci Oživené židovské město. Radnice představila podnikatelům program na zbývající část roku a také termíny akcí na rok 2024. Opět bude z čeho vybírat. Provozovatelé kaváren přišli s nápadem, že by město mohlo programy vytisknout a oni by je pak nabízeli ve svých provozovnách. Přesto, že je celý program na webových stránkách, přeci jen tištěný přehled ke kávě či vínu může ještě více motivovat k výběru z programu.

 

 

Celý text