Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >POJIZDNÉ MUZEUM LEGIOVLAK

POJIZDNÉ MUZEUM LEGIOVLAK

4.Červen 2024-9.Červen 2024
POJIZDNÉ MUZEUM LEGIOVLAK

Železniční stanice Třebíč

Muzea a památky
Vstupné:
Zdarma

Již za několik málo týdnů dorazí do železniční stanice Třebíč pojízdné muzeum Legiovlak!

Unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918–1920. Koleje České republiky brázdíme s naším pojízdným muzeem již desátým rokem a jeho cílem je připomenutí nejen zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu, ale také připomínka boje Čechů a Slováků po boku Spojenců ve 2. světové válce, stejně jako současná úloha Armády České republiky doma i v zahraničních operacích, a to převážně u mladé generace.

 

Legiovlak bude v železniční stanici Třebíč přítomen v termínu 4. – 9. června 2024 a bude bezplatně přístupný všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevírací doba muzea je ve všední dny v čase 8-18 hod., o víkendech pak od 9-19 hod. 

 

Pro školní či jiné větší organizované skupiny je pak doporučena registrace termínu komentované prohlídky s průvodcem v dobové uniformě přes náš rezervační systém, který naleznete zde: https://www.csol.cz/projekty/legiovlak/ v sekci „Rezervace pro školy“.

 

Více informací k samotné pojízdné expozici Legiovlak je možné nalézt na stránkách: https://www.csol.cz/projekty/legiovlak/