Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >ÚDOLÍ DĚTSKÝCH HER

ÚDOLÍ DĚTSKÝCH HER

7.Květen 2024-28.Červen 2024
ÚDOLÍ DĚTSKÝCH HER

Městská knihovna, Modřínová, Třebíč

Pro děti, Veletrhy a výstavy
Vstupné:
Zdarma
Výstava, pořádaná ve spolupráci Městské knihovny, Státního okresního archivu a Muzea Vysočiny Třebíč, zavede návštěvníky do světa dětí. Představí naše město a jeho blízké okolí tak, jak jsme jej znali v časech svého dospívání a jak jej znali naše rodiče a prarodiče. Dobové fotografie a dokumenty doplní průřez hraček z doby 20. století. Vzhledem k rekonstrukci hlavní budovy se výstava koná v klubovně pobočky knihovny na ulici Modřínová. Součástí doprovodného programu budou besedy s tvůrci výstavy a ukázky dobových hraček. 

Vernisáž proběhne v úterý 7. května 2024 v 17:00 na pobočce Modřínová.
Vstup na vernisáž i výstavu je zdarma.
 
Doprovodné přednášky:
 
Retro hračkiáda / Jan Dvořák, sběratel
Středa 15. května 2024, 17:00, pobočka Modřínová
Tentokrát se nemusíme vláčet na Strahov a úbor může zůstat dál nerušeně viset na ramínku. Skvěle secvičenou sestavu nám předvedou kultovní hračky let osmdesátých, sedmdesátých, ba i šedesátých. Kupředu je poženou baterky, klíčky a sem tam i setrvačník. Dozvíte se zajímavosti o našich výrobních podnicích, kde se hračky rodily. Na konci programu bude možnost je vlastní rukou rozpohybovat a potěšit nejen oko, ale i srdce. Nenechte si jejich jedinečné vystoupení ujet.
 
Ve škole i za školou / Zdeněk Prukner, správce FB skupiny Virtuální muzeum staré Třebíče
Středa 22. května 2024, 17:00, pobočka Modřínová
Komentovaná projekce historických  fotografií přiblíží třebíčské děti a místa jejich her od konce 19. století do roku 1989.