Home >Akce >KALENDÁŘ AKCÍ >FOTÍME BEZ BARIÉR

FOTÍME BEZ BARIÉR

2.Únor 2024-29.Únor 2024
FOTÍME BEZ BARIÉR

Městská knihovna Třebíč

Veletrhy a výstavy
Vstupné:
Zdarma
Navštivte první zastávku putovní expozice snímků projektu Fotíme bez bariér.

Co vzejde ze spojení práce profesionální fotografky s lidmi s mentálním či kombinovaným handicapem? Na této výstavě budete svědky výsledku jejich volnočasové aktivity. U mnohých snímků byste dokonce mohli tvrdit, že rovnou patří k prezentaci na veřejnosti. Bezpochyby oplývají fantazií, mají kreativní řešení, překvapují nečekaným úhlem pohledu a jsou profesionálně zpracované. Odhalují v nás celou plejádu pocitů: od úzkosti, tajemnosti, křehkosti až po radost nebo smutek. 
 
Michaela Vostalová, která v minulosti působila jako fotografka Hospodářských novin, Deníku a nyní se zaměřuje na sociální dokument a fotoilustraci knih, se rozhodla založit fotokroužek Fotíme bez bariér s tím, aby poukázala na tvůrčí schopnosti handicapovaných lidí. Chtěla jim zprostředkovat zážitek z vytvoření vlastního uměleckého díla. Během podzimu 2023 se v Třebíči společně s 19 klienty věnovala autorské tvorbě, která obsahuje různé fotografické žánry ateliérové i exteriérové fotografie. 
 
Snímky jejího projektu, které zde uvidíte, mají blízko k umění. Nabízí prostor žít plně, s fantazií, uvolnit city, ocenit snahu lidí kolem nás. Fotokroužek Fotíme bez bariér je místem, kde moment překvapení, úžasu, radosti z krásného záběru, vytváří pocit přátelství a domova. Podporuje tak něco, co má ve společnosti neocenitelnou roli, a sice lidskou soudržnost.

Výstava je doplněna básněmi uživatele Stacionáře Úsměv Třebíč.
 
O projektu: fotimebezbarier.cz
 
Vedoucí projektu: michaelavostalova.cz
 
PROJEKT PODPOŘILO MĚSTO TŘEBÍČ.