Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč >Prázdninové tipy pro neposedy a malé vědce

Prázdninové tipy pro neposedy a malé vědce

Turistické tipy na prázdniny v Třebíči

Prázdniny jsou časem odpočinku a relaxace, ale též pohybu, objevování a poznávání! Pojďte si protáhnout tělo i mozkové závity a objevujte s námi Třebíč.

Zábavné skotačení v Labyrintu

Koupání v barevných míčcích, skluzavky, prolézačky, trampolínky. Skákání, výskání a pusa od uchu k uchu. To je Labyrint, zábavní park pro celou rodinu. Na atrakce totiž mohou s dětmi i dospělí. Takže si to užijete opravdu všichni.

 

Mozkové cvičení v Mozkoherně

Není se čeho obávat. Je to fakt zábava. Už jste někdy dali gól vlastní myšlenkou? V Mozkoherně, kterou najdete v židovské čtvrti, vás čekají nezapomenutelné zážitky. Budete ovládat létající kuličku svou koncentrací, můžete překonat třebíčské rekordy v lovení světla a nebo si vytáhnout ježka z klece.

 

Poznávání vesmíru v planetáriu

Třebíč je známá UNESCO památkami, baťovskými továrnami, legendární limonádou ZON a také – to se ví méně – amatérskou astronomií. Začínal tu astronom Zdeněk Kvíz, podle kterého je pojmenované letos nově otevřené planetárium. Kamarád Jiřího Grygara. Do hvězdárny a planetária si fakt zajděte. Za dne můžete pozorovat Slunce, večer hvězdy.  Planetárium má svoji vlastní umělou oblohu - projekční kopuli o průměru šest metrů. Srdcem celého planetária je nejnovější verze astronomického softwaru SpaceCrafter, který je plně integrován do řídicího systému. Od letošního roku připravují lektoři výukové programy v planetáriu pro děti už od tří let. Čeká na ně pohádka, povídání o vesmíru, ukázka dalekohledu a nechybí ani hra. Pro starší děti je v programu ukázka umělé oblohy a krátký animovaný film.

 

 

Celý text