Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč >Kavárna s dobrým srdcem

Kavárna s dobrým srdcem

To je první kočičí kavárna v Třebíči - Chlupatá kavárna. Najdete ji jen kousek od náměstí.  K výborným zákuskům vám ochotná obsluha  udělá kávu třeba s motivem kočičí hlavy. A kdo ví, třeba se během vašeho posezení v kavárně rozhodnete pro adopci jedné z koček,  nebo několika?

První kočičí kavárna v Třebíči nabízí nejen lahodnou kávu a lahodné domácí dezerty, ale hlavně pomoc chlupatým kamarádům z třebíčského spolku Kapka pro tlapky. Lidé zde mohou odpočívat, pomazlit se s kočkami anebo si vybrat kočičího společníka k adopci.

V Třebíči, v ulici Smila Osovského, mají milovníci kávy a koček možnost užít si obojího. Na této adrese totiž najdou Chlupatou kavárnu, která nabízí nejen příjemné zázemí s lahodnou kávou a zákusky, ale také kontakt s kočičími kamarády. Některé z nich si mohou příchozí adoptovat, někteří mazlíčci mají svůj domov v kavárně nastálo.

„Kavárenské kočky“ pocházejí z třebíčského spolku Kapka pro tlapky. Jde obvykle o tvory odložené, nalezené nebo i odebrané z nevhodných podmínek. Na adopci se připravují v takzvané dočasné péči – u lidí, již o ně pečují na přechodnou dobu, než se objeví zájemce. Svou obytnou místnost se zázemím mají mimo kavárenské prostory, kde také pobývají, když má kavárna zavřeno.

Specifické zaměření podniku přináší určité povinnosti i pro hosty. Ti musí dodržovat základní pravidla, jež jsou všude v kavárně viditelně zvěčněna a v případě nutnosti na ně upozorňuje i obsluha.

 

Provoz, činnost a nabídku můžete sledovat na facebooku a instagramu. 

 

 
 

Autorkou fotografií  je Barbora Jahodová.

Celý text