Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč >Osvěžte se na koupališti a přeneste se do minulosti ve Fuchsových říčních lázních

Osvěžte se na koupališti a přeneste se do minulosti ve Fuchsových říčních lázních

Říční lázně a letní koupaliště Polanka

Letní koupaliště Polanka patří mezi nejrozmanitější areál svého druhu v celé České republice. Plavecký venkovní areál u řeky Jihlavy v Třebíči má svoji skoro stoletou historii. 

Letní sezóna na koupališti Polanka začíná v červnu 2022!

Letní koupaliště Polanka bylo otevřeno již v roce 1978. Tamní rozmanitý areál láká stále pořád. Stávající koupaliště navazuje na historické Říční lázně Polanka, které jsou Kulturní památkou.

 

Říční lázně byly postaveny dle projektu arch. Bohuslava Fuchse a slavnostně otevřeny v roce 1934. Konstrukce lázní je ze dřeva, která se dochovala v původní podobě. Budova je půdorysu dle písmena L a je dřevěného skeletu. Na celé ploše podlaží je umístěn ochoz se čtyřmi schodišti. Obvodový plášť je prkenný, stejně tak i podlaha a dělící stěny.

Objekt říčních lázní prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Rozsah záchrany této kulturní památky zahrnoval výměnu a stabilizaci základů, výměnu a repasi poškozených dřevěných konstrukcí a prvků, odstranění novodobých nátěrů a rekonstrukci původní barevné koncepce. Byla oživena původní funkce více než 160 převlékacích kabin.

Koncem 70. let byl v návaznosti na historické Říční lázně vybudován venkovní plavecký areál s bazénem, který byl otevřen v roce 1978 – letní koupaliště Polanka.

Nabízí návštěvníkům 50m bazén, skokanskou věž - 1, 3 a 5 metrů. Pro děti je k dispozici 85m dlouhý tobogán, dětský bazén i brouzdaliště pro nejmenší. Součástí areálu je i hřiště pro nohejbal i volejbal, dětské hřiště s dřevěnými houpačkami a prolézačkami. Velice oblíbený je minigolf, který je stejně jako tobogán v ceně vstupného!

Roku 1992 se v areálu koupaliště odehrála televizní soutěž Hry bez hranic, kde zvítězilo družstvo z Třebíče, a v roce 1994 byl otevřen nový tobogán. V roce 2016 se na místě poprvé konal festival Polanka Fest. 

  • Od letošní sezóny zavádíme tarif RODINA 1+3, který vychází vstříc rodičům – samoživitelům.
  • Nová lehátka pro dokonalou relaxaci
  • Druhá etapa rekonstrukce minigolfu, letos komplet všechny prvky ve variantě adventure.
  • Skokanská věž a bazén prošly v roce 2019 kompletní rekonstrukcí

 

Koupaliště Polanka | www.koupaliste-polanka.cz


Celý text