Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč >Naučné stezky pro rodiny

Naučné stezky pro rodiny

Turistické tipy na prázdniny v Třebíči II

Třebíč nabízí několik naučných stezek, které jsou skvělou volbou pro letní rodinné výlety, zvláště s dětmi. Alespoň jeden výšlap na Pekelný kopec (dá se i na kole) během léta je „povinný“.

Naučná stezka Masarykovy sady na Hrádku

Začněte své třebíčské výletování v Masarykových sadech (pro místní Na Hrádku), kde vás čeká naučná stezka se 13 zastaveními. Procházka lesoparkem Hrádek vám poskytne nádherný výhled na město a jeho památky, včetně UNESCO památek. Odtud se dá pak zajít na židovský hřbitov.

 

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů

Tato 3 km dlouhá stezka je přístupná pěšky, na kole, s kočárkem nebo vozíčkářem. Propojuje nejzajímavější místa židovské čtvrti, židovský hřbitov a baziliku sv. Prokopa. Cestou můžete sbírat razítka a na konci získat odměnu.

 

Naučná stezka Bažantnice

Tato stezka začíná na kraji lesa a zavede vás do lesního komplexu Bažantnice. Na deseti zastávkách se dozvíte o historii lesů, ochraně lesa a místní fauně a floře. Klidně s sebou vezměte inliny.

 

Třebíčská VVV

Letošní novinkou je stezka nazvaná Třebíčská VVV. Propojuje tři vyhlídková místa – věž (městská věž u kostela sv. Martina), větrný mlýn a vodojem Kostelíček. Využijte volný čas a zajděte se podívat na všechna tato místa. A nejen k nim, ale také dovnitř.

 

Rozhledna na Pekelném kopci 

Příjemný výlet třeba na páteční odpoledne je na rozhlednu na Pekelném kopci, která leží nedaleko Třebíče. Na rozhlednu se můžete vydat po příjemných cestách ze Slavic, z Kracovic či z Třebíče. Stvaba je zhotovena z modřínového dřeva a měří 26,5 metru. Uvnitř konstrukce se nachází točité ocelové schodiště a na vrcholu je vyhlídková terasa. Při dobré viditelnosti lze zahlédnout i vrcholky Alp.

 

Celý text