Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč >Vrátka - pomáháme hendikepovaným v našich provozovnách

Vrátka - pomáháme hendikepovaným v našich provozovnách

Využijte nabídky kaváren a pekárny Vrátka, obohatíte tím své chuťové buňky, ale také personál těchto provozoven.

V provozu jsou zaměstnáni lidé se zdravotním postižením. Část tvoří zaměstnanci s mentálním hendikepem, část s fyzickým. Zaměstnanci si osvojí pracovní návyky, komunikují s veřejností, zákazníky. Díky práci žijí plnohodnotnější život, získávají větší osobní jistotu, navazují osobní či přátelské vztahy s kolegy, chodí společně na kulturní akci.

Kam tedy vyrazit na dobrou kávu, zákusek či židovské cukroví? 

  • Kavárna Vrátka - prostor, kde se každý den lámou bariéry a přispíváme o obohacení komunity skrze práci a kreativitu. Najdete nás v třebíčské židovské čtvrti zapsané na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO na adrese L. Pokorného 29/42
  • Pekárna Vrátka - kde se těsto míchá s nadějí a přispíváme k obohacení komunity skrze pečivo plné lásky a péče. Z maličké pekárny voní cukr, mák, jablíčka se skořicí a vanilka. To za Vrátky kouzlí židovské cukroví – Hvězdičky královny Ester, ve kterých se usmívají makové pihy, Hammanovy uši s mákem, ořechy nebo povidly a drobná nekvašená srdíčka obalovaná v cukru. 
  • Kavárna v KC Moravia – místo, kde každý lok kávy otevírá cestu k integraci a rozvoji dovedností, tvoříme komunitu a posilujeme sociální podnikání. Návštěvníci kavárnu najdou v opravených prostorách Komunitního centra Moravia (bývalé kino Moravia) na Smrtelné ulici.

 

Celý text