Home >O Třebíči >Třebíč ve filmu

Třebíč ve filmu

Třebíč se díky svým historickým památkám objevila v řadě filmů nebo seriálů, v nichž se představilo nemálo známých herců…

Slovo

Česko, 2021

Lokalitu třebíčské židovské čtvrti si pro část svého filmu vybrala režisérka Beata Parkanová.


Zádušní oběť

Česko, 2017

Režisér Jiří Svoboda si pro realizaci kriminálního dramatu vybral Třebíč, interiéry i exteriéry byly natáčeny v židovské čtvrti.


Hlas pro římského krále 

Česko, 2016

V září 2015 se třebíčská bazilika sv. Prokopa opět stala dějištěm natáčení historického filmu České televize. Film je věnovaný jedné z nejvýraznějších osobností českých dějin – Karlu IV.


Jan Hus

Česko, 2015

Dvoudílný historický film se natáčel v třebíčské bazilice v červenci 2014.


Ztracená brána

Česko, 2012

Ve třetím díle kriminálního televizního filmu se objevila krypta třebíčské baziliky představující tajemné podzemní prostory.


Národní klenoty

Česko, 2011

Dokumentární cyklus o českých památkách, které jsou zapsány na seznam UNESCO, vysílala v premiéře Česká televize v roce 2012. Průvodcem po klenotech českého kulturního dědictví se stal herec Miroslav Táborský. Devátý díl této série patřil městu Třebíč a jeho památkám UNESCO – bazilice sv. Prokopa, židovské čtvrti a Židovskému hřbitovu. Podnázev dílu, který Třebíč vystihuje, zní „Jedinečnost v mnohosti“.

Díl o Třebíči si můžete přehrát ZDE.


Četnické humoresky

Česko, 1997

Třebíčská židovská čtvrť posloužila jako kulisa pro natáčení 34. dílu oblíbeného televizního seriálu.


Markéta Lazarová

Československo, 1967

Proslulé české historické drama Markéta Lazarová bylo natočeno režisérem Františkem Vláčilem podle stejnojmenné knihy Vladislava Vančury. Děj filmu se odehrává v období středověku. Scény z kláštera byly natáčeny v bazilice svatého Prokopa.

Celý text
Památka UNESCO - Třebíč

Napište nám

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit