Home >O Třebíči >Třebíčská NEJ

Třebíčská NEJ

Třebíč také nabízí několik NEJ, kterými je známa nejen v České republice, ale i ve světě. Vybrali jsme některé z nich, nahlédněte, prosím, jaké unikáty u nás také můžete najít…

  • Unikátně zachovalá židovská čtvrť je jedinou památkou tohoto typu, zapsanou do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO mimo území Izraele.  Je významným dokladem soužití Židů a křesťanů. Není bez zajímavosti, že byla územím, které mělo být plošně asanováno v polovině 80. let 20. století.

  • Hodiny na městské věži u kostela sv. Martina jsou jedny z největších věžních hodin v České republice. Průměr ciferníku je 5,5 metru a velká ručička je dlouhá 234 cm.

  • Karlovo náměstí se svojí rozlohou 22 000 m2 řadí mezi největší náměstí v České republice.

  • Třebíč je jediným místem v České republice, kde se od roku 1879 vyrábí tradiční a oblíbený nápoj ZON (Zdravotně Osvěžující Nápoje). Třebíčané ho znají pod hovorovým názvem „zonka“.

  • Česká whisky TREBITSCH má teprve krátkou tradici. Mimořádná třebíčská whisky z nejkvalitnějších českých surovin zraje v sudech v jednom z historických domů v židovské čtvrti.

Celý text

Napište nám

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit