Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč >Zážitkové hry po Třebíči s aplikací Skryté příběhy

Zážitkové hry po Třebíči s aplikací Skryté příběhy

Mobilní hra Skryté příběhy vás zve na dvě fascinující cesty, kde se setkáte s hrdiny minulosti a odhalíte tajemství zapomenutých příběhů.

 

Třebíčský machzor

Malý Isaac pátrá spolu s rabínem Pollakem po ztracených starých židovských knihách. Machzor je totiž židovská modlitební kniha. Trasa dlouhá 2,5 km vede přes židovskou čtvrť která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, pak podél řeky na Masarykovu vyhlídku a na vrch Hrádek. Přes lesopark vás dovede k židovskému hřbitovu a pak zpět do židovského města k synagoze. Na devíti zastávkách vás čekají úkoly a rébusy. 

 

 

 

Pátrání po zachránci

Příběh Pátrání po zachránci vás seznámí s Antonínem Kalinou, třebíčským rodákem, který v koncentračním táboře Buchenwald zachránil více než 900 dětí. Tato trasa dlouhá 4,3 km začíná u pamětní desky připomínající oběti holokaustu u gymnázia, dovede vás k větrnému mlýnu, poté půjdete kolem firmy vyrábějící legendární limonádu ZON a pak na třebíčský zámek, do židovské čtvrti a cíl najdete u Malovného domu na Karlově náměstí.

 

Zaujal vás příběh Antonína Kaliny?  Poblíž zastavení číslo 6 (TIC Zadní synagoga) můžete navštívit Pamětní síň Antonína Kaliny, která byla v židovské čtvrti slavnostně otevřena 17. února 2017, v den 115. výročí Kalinova narození. Více se dovíte i na webových stránkách antoninkalina.cz.

 

Jak se zapojit? Stačí mít chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si zdarma stáhnete z App Store nebo Google Play, a můžete vyrazit na cestu plnou objevů. Hra je ideální pro rodiny s dětmi, nabízí spoustu zábavy, vzdělávání a možnost strávit čas společně při objevování historických tajemství a zajímavých míst Třebíče.

 

Celý text