Home >Co vidět >Třebíčské památky >Zadní synagoga a Dům Seligmanna Bauera

Zadní synagoga a Dům Seligmanna Bauera

Zadní synagoga byla postavena kolem roku 1669. Interiér zdobí výmalba z počátku 18. století, která se řadí k nejkrásnějším barokním výmalbám na Moravě. V jejím sousedství byl před rokem 1798 vystavěn dům, který byl po rozsáhlé rekonstrukci upraven na židovské muzeum, dnes známé jako Dům Seligmanna Bauera.

Zadní synagoga sloužila k bohoslužebným účelům do 20. let 20. století, poté byla používána jako skladiště kůží a po 2. světové válce sloužila jako sklad ovoce a zeleniny. Teprve v letech 1989-1997 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a byla zpřístupněna veřejnosti jako muzeum. V roce 2003 byla jako součást židovské čtvrti zapsána na prestižní Seznam památek UNESCO. Na ženské galerii synagogy je umístěna expozice s židovskou tematikou a unikátní model židovské čtvrti v měřítku 1:100, zachycující stav čtvrti k roku 1850.

Dům Seligmanna Bauera, stojící vedle Zadní synagogy, představuje jedinečnou expozici bydlení židovské rodiny v meziválečném období. V přízemí domu se nachází hokynářství, v patře kuchyň, ložnice a v přístavku na dvoře pak expozice řeznictví. Podkroví objektu je upraveno na přednáškový sál.

Celý text

Kontakt

TIC Zadní synagoga

Subakova 1/44, 674 01 Třebíč
tel.: +420 568 610 023
e-mail: infosynagoga@mkstrebic.cz
web: www.visittrebic.eu

Otevírací doba

leden - červen, září - listopad

pondělí - neděle   9:00-17:00

červenec, srpen

 
pondělí - neděle   9:00-18:00

prosinec

 
pondělí - neděle   9:00-16:00

Základní vstupné

plná cena                     100 Kč
snížená cena                 70 Kč
školní skupiny (ZŠ)    20 Kč
rodinné vstupné      250 Kč

Poznámka - Opatření k prohlídkám platným od 25.5.2020

Komentované prohlídky Zadní synagogy a Domu Seligmanna Bauera probíhají v každou celou hodinu kromě dvanácté, poslední prohlídka je hodinu před zavírací dobou. Za příplatek je možná cizojazyčná prohlídka/prohlídka s tlumočením.

Maximální počet osob na jednu prohlídku je 15. Návštěvnící musí mít v průběhu celé prohlídky roušku a před vstupem do památky použít dezinfekci. I během prohlídky musí návštěvníci dodržovat odstupy 2m. Vstup bez průvodce do synagogy NENÍ MOŽNÝ do odvolání.

(Za poplatek 50 Kč je možné prohlédnout si interiér Zadní synagogy bez průvodce.) TIC Synagoga nabízí možnost platby v eurech.         

Napište nám

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit