Home >Co vidět >Památky >Zámecký areál

Zámecký areál

Na místě bývalého benediktinského kláštera můžete navštívit zámecký areál, který je ideálním místem pro cyklisty, rodiny s dětmi i milovníky historie. Valdštejnský zámek, bazilika sv. Prokopa, předzámčí, zámecká ledovna, severní příkop a bylinková zahrádka – to všechno naleznete na jednom místě, které dýchá historií a ohromuje svou jedinečnou krásou.

Zaposlouchejte se do ozvěn dávných časů, chrámových zpěvů a tichých modliteb mnichů i zvučného klapání podkov koní zámeckých pánů. Jejich příběhy nacházejí svůj odraz v prostorách baziliky stejně jako v expozicích celého areálu zámku. Vyberte si z nabídky jedinečných prostor.

V bývalém valdštejnském zámku navštivte čtyři stálé expozice Muzea Vysočiny Třebíč, které představují život Valdštejnů v Třebíči, historii kláštera se stavebními pozůstatky, rozmanitý svět geologického vývoje Třebíčska a vyprávění o lidech a místech, jejichž osudy utvářely historii a zdejší krajinu.

V bazilice sv. Prokopa využijte pravidelné komentované prohlídky a prohlédněte si interiér jedné z nejpoutavějších architektonických památek města. Obdivovat můžete nejen románské rozety, ale také freskové malby v opatské kapli, tajemnou kryptu a další jedinečné stavební prvky.

V předzámčí ožívá interaktivní expozice Cesty časem aneb procházky třebíčskou historií. Rozsáhlá interaktivní expozice se svým obsahem zaměřuje na všechny hravé návštěvníky, kteří chtějí vidět živé ukázky historie, řemesel a stavitelství.

V letním období každý uvítá rozsáhlé podzemní prostory zámecké ledovny, příjemnou procházku nabízí zámecký příkop i bylinková zahrádka.

Celý text

Kontakt

TIC Bazilika

Zámek 1, 674 01 Třebíč
tel.: +420 568 610 022
e-mail: infobazilika@mkstrebic.cz
web: www.visittrebic.eu

 

 

 

Zámecký areál je volně přístupný

 

Poznámka

Placené vstupy jsou do Muzea Vysočiny Třebíč, baziliky sv. Prokopa a interaktivní expozice Cesty časem.

Napište nám

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit