Výlet pro malé vědce

Alternátor, Planetárium, Mozkoherna, Aquapark Laguna

Máte doma malé vědátory? Rádi poznávají něco nového a stále se vás ptají na to, jak věci kolem nás fungují? Vezměte je v do ekotechnického centra Alternátor, do Mozkoherny a pak se osvěžte v aquaparku Laguna.

Ekotechnické centrum Alternátor

Pro poznávání a vzdělávání zábavnou formou slouží jediné science centrum na Vysočině. V interaktivním vzdělávacím centru si vyzkoušíte experimenty s různými přírodními jevy.

 

Mozkoherna v židovské čtvrti

Unikátní neurotechnologie a mozkohračky vás dostanou. Jaké to je zahrát si myšlenkový fotbal? Poměřte síly ve svém soustředění a zahrajte si Mindball. Protrénujte paměť i prostorovou orientaci při úkolech s mozkohračkami. Vyzkoušejte si svůj postřeh v Lovci světel. Zkuste poskládat model mozku z několika částí. Čekají na vás desítky chytrých her a hlavolamů.

 

Prozkoumejte vesmír v planetáriu

Ukažte dětem, co je nad jejich hlavami. Za dne můžete pozorovat Slunce, večer hvězdy.  Planetárium má svoji vlastní umělou oblohu - projekční kopuli o průměru šest metrů. Od letošního roku připravují lektoři výukové programy v planetáriu pro děti už od tří let. Čeká na ně pohádka, povídání o vesmíru, ukázka dalekohledu a nechybí ani hra. Pro starší děti je v programu ukázka umělé oblohy a krátký animovaný film.

 

Aquapark Laguna

Pokud jste mozky svých dětí rozehřály v Mozkoherně, v planetáriu nebo v Alternátoru, dopřejte jim příjemné ochlazení v aquaparku. Úsměvy jim vykouzlí zaručené tobogán dlojuhý 132 metrů nebo divoká řeka. Ukažte jim podmořskou jeskyni s akváriem a dopřejte si houpací kolébku nebo masážní vířivé vany.


 

 

Celý text