Home >Tipy na výlety >Tipy na výlety pro rodiny s dětmi

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi

Máte doma zvídavé děti, které baví poznávat stále něco nového a mají energii na rozdávání?

V Třebíči se s vámi projdou časem díky interaktivní expoziciV létě i v zimě se vyřádí v aquaparku, v zábavných dětských centrech a malými vědci se stanou v ekotechnickém centru Alternátor. Moderní hry a hlavolamy jim rozproudí mozek v jediné Mozkoherně v České republice.

Svaly si protáhnou na inline dráze, která je součástí sportovního areálu Na Hvězdě nebo na nově vybudovaném okruhu u rybníku Zámiš. A na všechna svá prozkoumaná místa se mohou podívat z výšky díky vyhlídkové Městské věži nebo Vodojemu Kostelíček.

Výlet pro malé vědce

Výlet pro malé vědce

Alternátor, Planetárium, Mozkoherna, Aquapark Laguna

Máte doma malé vědátory? Rádi poznávají něco nového a stále se vás ptají na to, jak věci kolem nás fungují? Vezměte je v do ekotechnického centra Alternátor, do Mozkoherny a pak se osvěžte v aquaparku Laguna.

Prozkoumejte s dětmi Třebíč

Prozkoumejte s dětmi Třebíč

Když se každý krok mění v dobrodružství

Představte si Třebíč jako obrovský dobrodružný park plný tajemství a příběhů, který čeká, až ho vaše rodina přijde prozkoumat. Vezměte své ratolesti na výlet, kde se mohou dotknout historie, zahrát si na středověké stavitele nebo se vydat na stezku plnou příběhů starých sousedství. Třebíč je jako živá učebnice dějepisu, ale o dost zábavnější. Od interaktivních expozic, které promění vaše děti v malé objevitele, přes stezky, kde se dozví o spolupráci různých kultur, až po vyhlídky s dechberoucími výhledy. Tady se nudě rozhodně neotevře prostor. Tak co, jdete do toho s námi? Příběh vaší rodinné dobrodružné výpravy začíná právě tady, v Třebíči.

Zábavné skotačení, mozkové cvičení i poznávání vesmíru

Zapomeňte na nudné dny a připravte se na třebíčskou jízdu za poznáním a zábavou.  Odhalte tajemství mozku, zahrajte si fotbal myšlenkami a nechte se unést na vlně adrenalinu v zábavním parku, kde je smích a radost na denním pořádku. A když už budete potřebovat chvilku oddechu, zámecký park je jako stvořený pro relaxační procházky s kočárkem nebo pro chvíli klidu s kávou v ruce. Třebíč vás zve na den plný objevů, který si vaše rodina zamiluje!

Zážitkové hry po Třebíči s aplikací Skryté příběhy

Mobilní hra Skryté příběhy vás zve na dvě fascinující cesty, kde se setkáte s hrdiny minulosti a odhalíte tajemství zapomenutých příběhů.

Na jaře s dětmi do Třebíče i za kozami

Na jaře s dětmi do Třebíče i za kozami

Kulturní akce pro děti na jaře

Zažijte se svými dětmi netradiční dobrodružství, na jaře se dá v Třebíči hodně podniknout. Vyberete si z kulturních akcí nebo zajděte na zábavnou procházku.

Užijte si město z výšky

Užijte si město z výšky

Městská věž, Větrný mlýn, Vodojem Kostelíček

Máte doma malého nebojsu? Vystoupejte na rozhledny v Třebíči a užíjte si naše město z výšky. 

Sportovní den

Sportovní den

Labyrint se stezkou Po stopách opatů a rabínů, sportovní areál Na Hvězdě, sportovní okruh Zámiš - Bažantnice

Vezměte brusle, kola, koloběžky své ratolesti a vyražte do Třebíče prožít den plný pohybu. Do rodinného zábavního parku Labyrint projdeme stezkou Po stopách opatů a rabínů, kde se dozvíme zajímavosti z třebíčské historie. Odpoledne si zasportujeme na čerstvém vzduchu. 

Šikovní řemeslníci

Šikovní řemeslníci

Interaktivní expozice Cesty časem, Dvůr Střítež

Sestavte si loukoťové kolo, nasázejte chleba do pece! Ukažte dětem zapomenutá řemesla. To vše a ještě víc najdete v zámeckém areálu. 

Výlet pak můžete zakončit v dětském zábavném parku na okraji Třebíče.