Home >Co vidět >Turistické cíle >Libušiným údolím do Boroviny

Libušiným údolím do Boroviny

Objevte přírodní kouzlo

Procházka jedním z nejkrásnějších parků, která díky rovnému terénu potěší všechny nenáročné turisty a hlavně rodiny s dětmi. 

Projděte se malebným Libušiným údolím k bývalým Baťovým závodům, kde naleznete Ekotechnické centrum Alternátor a na Borovinském rybníce vyzkoušíte Wakeboard.

Délka trasy: 3,6 km

Z Karlova náměstí vyjdete jihozápadním směrem do ulice Na Potoce, která ústí do Libušina údolí, kde vede cyklostezka č. 26 Jihlava – Třebíč – Raabs. Po cyklostezce projdete pod železničním mostem, přes hráz Máchova jezírka a dostanete se k místu s lavičkami, kde je možnost odpočinku a relaxace. Po asfaltové parkové cestě projdete údolím až k rozcestí u Janova mlýna. Tady odbočíte vpravo, opustíte cyklotrasu a po cestě dojdete až k Alternátoru, který je první stavbou bývalého areálu továrny BOPO (dříve Baťovy závody). Areálem se dá bezbariérově projít ke kruhovému objezdu a dále až k hospůdce Pod Hrází, kde je možnost občerstvení. Na Borovinském rybníku můžete vyzkoušet vodní atrakci Wakeboard ve Wakeparku. Zpět do centra můžete jet MAD Třebíč, nebo se vrátit cestou, kterou jste přišli.

 

 

 


zobrazit trasu online

 

Celý text