Home >Co vidět >Turistické cíle

Turistické cíle

Turistické cíle v okolí

Okolí Třebíče nabízí velké množství míst, která rozhodně stojí za to navštívit. Vyberte si z přírodních zajímavostí, zámků, zřícenin, muzeí i energetických staveb.

Naučné stezky

Neopakovatelnou krásu přírody, bohatou historii a unikátní památky regionu můžete poznat prostřednictvím řady naučných nebo vycházkových stezek.

Trip Game

Třebíč, Jihlava, Ostrava, Telč a Litomyšl, vyberte si město a zahrajte si i vy tuto outdoorovou hru.

Libušiným údolím do Boroviny

Procházka jedním z nejkrásnějších parků, která díky rovnému terénu potěší všechny nenáročné turisty a hlavně rodiny s dětmi. Projděte se malebným Libušiným údolím k bývalým Baťovým závodům, kde naleznete Ekotechnické centrum Alternátor a na Borovinském rybníce vyzkoušíte Wakeboard.

Za čerty na Pekelný kopec

Pohodlnou sedmikilometrovou procházkou dojdete z města na vyhlídkový vrch s rozhlednou.

Syenitové skály u Pocoucova

K pozoruhodné přírodní památce, která nadchne nejen geology, ale i nadšence do přírodních krás všeho druhu, se vydáte na sever od města. Už ve městě se vám otevře krásná příroda s rybníky.

Račerovický okruh

Romantické údolí řeky i typickou krajinu Vysočiny spojuje pěší trasa na severozápad od Třebíče.

Za výhledy pod Klučovskou horu

Chcete-li si užít nezapomenutelné výhledy na Třebíč a okolí, tak je úpatí Klučovské hory jistě tou správnou volbou. Nenáročný výlet po lesních stezkách, vedený jen mírně zvlněnou krajinou si můžete zpestřit osvěžením v jednom z rybníků nacházejících se bezprostředně při cestě.

Okolo Hošťanky k vínu

Přírodní rezervace Hošťanka se svými jedlovými porosty je jedna z pozoruhodných přírodních zajímavostí na Třebíčsku. Ať už na kole nebo pěšky, naplánujte si výlet kolem ní a poznejte rozmanitou třebíčskou krajinu zase o něco více.

Kolem Dalešické přehrady

Trasa vás povede po stopách zatopených mlýnů a tajemných zřícenin někdejších středověkých hradů. Ve své době to byly mohutné stavby, dnes z mlýnů zbyla jen památka pod hladinou vody a z hradů pouhé kamenné ruiny plné tajemství... To vše můžete objevovat při cestě podél břehů Dalešické přehrady.

Z Třebíče za vínem ke hradu Sádek

Pojďte se vydat do krajiny plné polí, mírných kopců, lesů a Božích muk. Výlet jižním směrem od Třebíče nabízí mírně zvlněnou krajinu, kterou protéká říčka Rokytná, a jedinou viniční trať na Vysočině.

Za konikleci a k Velkému Javoru

Na kole nebo pešky můžete navštívit krásnou krajinu severně od Třebíče. Krajina zdejšího Podhorácka je typická četnými borovicovými remízky, roztroušenými shluky syenitových balvanů a romantickými rybníčky.