Home >Ochutnejte Třebíč >Ochutnejte Třebíč
Ochutnejte Třebíč
Ochutnejte Třebíč

Ochutnejte Třebíč

Ochutnejte Třebíč -  město mnoha vůní, chutí a zážitků

Pro letošní rok jsme si pro vás s našimi partnery připravili pestré menu. Každý si vybere podle své chuti, protože věříme, že ochutnávat se dá všemi smysly. Přivoňte si k historii, zakousněte se do místních specialit, vychutnejte si atmosféru festivalů.  Okořeňte si svůj volný čas zážitky i poznáním. 

Těšíme se na vás! 

Využijte společného vstupného do třebíčských památek UNESCO

Navštivte románsko-gotickou baziliku sv. Prokopa a židovskou čtvrť s dochovanou synagogou a domovem židovského obchodníka Seligmanna Bauera.

Nespěchejte a nasajte atmosféru dávných věků. 

Více zde
Seznamte se s příběhem Antonína Kaliny, zachráncem stovky židovských dětí

Antonín Kalina se od světově proslulých zachránců Židů, jakými byli Oskar Schindler či Nicholas Winton, zásadně lišil. Záchranu dětí organizoval v situaci, kdy mu šlo o vlastní život. 

Seznamte se s příběhem Antonína Kaliny a poznejte jeho odvážný čin, o kterém nevěděla ani jeho rodina a známí.

Více zde
Nová éra rabinátu v židovské čtvrti

Dům rabína, tzv. rabinát, v třebíčské židovské čtvrti na Tichém náměstí přímo naproti Přední synagoze prošel dvanáctiměsíční náročnou a citlivou rekonstrukcí. Vlastníkem budovy je Brněnská diecéze Církve československé husitské. Slavnostní otevření a s ním spojená prohlídka opraveného rabinátu se uskutečnila v pátek 26. dubna 2024. 

„Nově opravený dům je otevřen všem lidem dobré vůle. Propojuje náboženství i kultury a přejeme si, aby se stal oázou klidu, tvořivosti a vzájemného porozumění,“ shrnuje Juraj Dovala, biskup Brněnské diecéze Církve československé husitské.

Více zde
Projděte se zámeckým příkopem a nakoukněte do dochované zámecké ledovny

Zastavete se v zámeckém areálu. Zámecký park s příkopem a ledovv místě bývalého benediktinského kláštera je ideálním odpočinkovým místem či inspirací pro milovníky historie.

Více zde
Za větrník na větrník

Se začátkem hlavní turistické sezóny se do kaváren a cukráren v Třebíči vrací oblíbený zákusek. Tím je větrník.

Více zde