Home >Tipy na výlety >Pro páry

Tipy na výlety pro páry

Seznamte se s příběhem třebíčského Wintona, Antonína Kaliny, zachránce tisícovky židovských dětí z koncentračního tábora. Pokochejte se obrazy světoznámého malíře a místního rodáka Františka "FRANTY" Mertla. Nechte se okouzlit památkami zapsaných na seznam UNESCO - Areálem bývalého benediktinského kláštera s bazilikou sv. Prokopa společně s židovskou čtvrtí se hřbitovem.
 
Projděte se po ochozu věže, jejíž ciferník patří k největším na evropském kontinentu a podívejte se odtud na jedno z největších náměstí u nás. Navštivte synagogu s nejkrásnější barokní výmalbou na Moravě. Ochutnejte jedinou českou whisky z Třebíče, legendární limonádu ZON nebo třeba košer víno či pivní speciály z místního pivovaru.
Židovská čtvrť Třebíč

Židovská čtvrť Třebíč

Zadní synagoga a Dům Seligmanna Bauera, Expozice Antonín Kalina a jeho děti, pivovar Urban

Seznamte se s příběhem Antonína Kaliny - zachránce tisícovky židovských dětí z koncentračního tábora. Poznejte židovskou domácnost na vlastní kůži. A ve stylovém baru ochutnejte jedinou českou košer whisky. 
Ochutnej Třebíč

Ochutnej Třebíč

Zámecký areál, Židovská čtvrť, místní gastronomie

Co ochutnat v Třebíči a kam zajít? Jednodenní výlet za gastronomií Třebíče vás provede kolem památek UNESCO, krásným zámeckým areálem i zachovalou židovskou čtvrtí. Po cestě se zastavte na kus horácké placky, židovské cukroví nebo ochutnejte košer whisky.

Za historií Třebíče

Za historií Třebíče

Muzeum Vysočiny Třebíč, Bazilika sv. Prokopa, Židovská čtvrť Třebíč

Seznamte se s historií města, původním benediktinským klášterem a židovstvím v Třebíči. Dvoudenní výlet po památkách UNESCO.