Home >Tipy na výlety >Tipy na výlety pro páry

Tipy na výlety pro páry

Nechte se okouzlit památkami UNESCO - areálem bývalého benediktinského kláštera s Bazilikou sv. Prokopa a expozicemi Muzea Vysočiny, které sídlí v zámku. Nebo se projděte židovskou čtvrtí se spoustou dochovaných domů, kultury a příběhů židovských rodin. 
Vystoupejte na vrcholy a užijte si výhledy na Třebíč ze všech stran. 
Ochutnejte jedinou českou whisky z Třebíče, legendární limonádu ZON nebo třeba košer víno či pivní speciály z místního pivovaru.
 
V Třebíči je mnoho co vidět a zažít! Těšíme se na vás.
 
Mezi nebem a zemí

Mezi nebem a zemí

Bazilika sv. Prokopa a rozhledna na Pekelném kopci

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči je mistrovským dílem středověké architektury. Do deseti minut se od ní dostanete do židovské čtvrti. Procházka místními úzkými uličkami s kavárnami vás přiměje se zastavit u kávy či čaje a zapřemýšlet nad osudem třebíčských židů.  Nedaleká rozhledna na Pekelném kopci, symbolicky propojená s bazilikou i židovskou čtvrtí, nabízí úchvatné výhledy a originální moderní design. V jeden den tak zvládnete prohlídku UNESCO památek – baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti s židovským hřbitovem, a ještě procházku k rozhledně na Pekelném kopci.

Vyberte si z jarních akcí v Třebíči

Vyberte si z jarních akcí v Třebíči

Purim, Food festival, Pivní slavnosti, Půlmaraton

Spojte návštěvu třebíčských památek s food festivalem, pivními slavnostmi nebo se speciálními akcemi věnované židovské kultuře.

3V: Trojitá vyhlídka na Třebíč

3V: Trojitá vyhlídka na Třebíč

Větrný mlýn, vodojem, věž

Podívejte se na Třebíč ze tří vyhlídek a nakoukněte městu do duše. Čekají vás úžasné pohledy a také si protáhnete svaly na nohou.

Historie a chutě Třebíče

Historie a chutě Třebíče

Procházka Karlovým náměstím

Třebíčské Karlovo náměstí je sedmé největší v České republice. Je fakt velké a my vás na něj teď vezmeme.

Čeká vás krásná procházka se zastaveními u historických domů a v kavárnách s úžasnými domácími dezerty a širokým výběrem kávy. Zajít si můžete i na oběd – na tradiční obědové menu, nebo do steakové restaurace Black house i do moderní a mezi Třebíčáky oblíbené vietnamské restaurace Viet Gao, třeba na čerstvé sushi.

Pojďte se toulat po židovské čtvrti v Třebíči

Pojďte se toulat po židovské čtvrti v Třebíči

Židovský hřbitov, Přední a Zadní synangoga, Dům Seligmanna Bauera

Projděte si historické centrum Třebíče. Od baziliky sv. Prokopa přes židovskou čtvrť s kavárnou Za Pecí a košer Whisky barem až po synagogu a židovský hřbitov. Třebíč vás překvapí svým klidným tempem, příjemnými kavárnami a vřelými lidmi.

Za historií Třebíče

Za historií Třebíče

Muzeum Vysočiny Třebíč, Bazilika sv. Prokopa, Příběh benediktinského kláštera

Seznamte se s historií města a původním benediktinským klášterem.

 

Ochutnej Třebíč

Ochutnej Třebíč

Zámecký areál, Židovská čtvrť, místní gastronomie

Co ochutnat v Třebíči a kam zajít? Za dobrým jídlem a pitím v Třebíči projděte kolem památek UNESCO, zámeckým areálem i židovskou čtvrtí. Po cestě se zastavte na bramborový pekáč, židovské cukroví nebo ochutnejte košer whisky.

Židovská kultura v Třebíči

Židovská kultura v Třebíči

Židovská čtvrť a hřbitov, Zadní synagoga a Dům Seligmanna Bauera, Expozice Antonín Kalina a jeho děti

Krásu židovské kultury poznáte v třebíčské Židovské čtvrti, která byla společně s místním Židovským hřbitovem zapsána na seznam UNESCO v roce 2003.